O nás

Popis

Historie našeho mládežnického cyklistického oddílu se začala psát v roce 2003 kdy byl oddíl založen pod názvem MKV sport.

V našem oddílu vyrostla řada cyklistek a cyklistů, kteří i v současnosti úspěšně závodí a dosahují výborných výsledků na vrcholné úrovni. Naším cílem není pouze vrcholová cyklistika, ale především trávení volného času sportem. Náš oddíl pořádá každoročně soustředění, setkání a další společné akce, kde se lépe poznáváme.

V současné době je cyklistický oddíl registrován v ČSC pod jménem SK VELO PRAHA.

V oddíle organizováno 47 členů z toho je 37 dětí do 18. let. Nejstarší junioři, kadeti, kadetky, žáci a žákyně startují na Českém poháru horských kol, na silnici, i v cyklokrosu. Mladší děti startují na dalších závodech, které jsou pečlivě vybírány pro jejich rozvoj např.: Pražsky MTB Pohár, Bikeranch Cup a další.

Děkujeme všem rodičům, kteří nezištně pomáhají s organizací oddílového života, se závody a podporují děti ze všech sil a svých možností.


Akce oddílu

Soustředění na Singltreku jaro 2018

Opět jsme přijeli na Singltreku v NMpS. Ubytování v penzionu Donika nemělo chybu. Od 30. května do neděle 3. června jsme skvěle potrénovali a utužili kolektiv.


Tanvaldský Špičák

Když jsme se dozvědeli o nově otevřeném bike parku na Tanvaldském Špičáku začali jsme plánovat jeho návštěvu. V sobotu 30. září jsme vyrazili a projeli jsme několikrát celý bike park. Velmi zábavné a pěkné svezení. Gratulujeme a určitě se sem vrátíme.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2017

V letošním roce jsme připravili výrazné změny ve vedení tratí. Závod se celkově přes několik nedostatků povedl. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Soustředění na Singltreku podzim 2017

Jak se již stalo tradicí zahájili jsme podzimní část sezóny na Singltreku v NMpS. Ubytování opět v penzionu Donika. Od čtvrka 31. srpna do neděle 3. září jsme i přes nepřízeň počasí kvalitně potrénovali na známych stezkách Singltreku.


Rychlebské stezky 2017

Naši nejstarší závodníci si opět měli možnost vyzkoušet Super Flow a technické traily na Rychlebských stezkách. Od 9. srpna do 13. srpna jsme kvalitně potrénovali a opět využili skvělé terény a tratě na super bajkování.


Soustředění na Singltreku jaro 2017

Od čtvrtka 15. června do neděle 18 června jsme opět trénovali na oblíbeném Sinlgtreku v Novém Městě pod Smrkem.

Jak se už stalo dobrým zvykem využili jsme opět výborné ubytování v penzionu Donika. Vše proběhlo podle plánu a jarní příprava byla výborně završena.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2016

Děkujeme všem závodníkům za účast. Blahopřejeme vítězům a všem za bojovnost a úsilí, které jste v závodě předvedli. Byl to pěkný den a těšíme se opět za rok.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru.

Zde budeme postupně zveřejňovat fotografie a další materiál ze závodu. Řadu fotografií naleznete také na Facebooku.

Fotografie ze závodu od Tomáše Slavíka.

Krátké video z akce.

Děkujeme

SK Velo Praha


Soustředění na Singltreku jaro 2016

Od čtvrtka 19. května do neděle 22. května proběhlo soustředění oddílu v Novém Městě pod Smrkem na Singltreku.

Soustředění se zúčastnilo 15 dětí, které byli rozděleny do skupin podle výkonnosti. Každý den jsme začali rozcvičkou a v dopoledním bloku se všechny skupiny zdokonalovali na tratích Singltreku v dovednostech na kolech. Především pak plynulou jízdu a ovládání kola z důrazem na rychlost. V odpoledním bloku jsme většinou zařadili lehčí traily a také pumptrack. Děti také soutěžili v různých disciplínách, za své výkony si vždy připsali body a v sobotu večer jsme vyhlásili vítěze a každý si odnesl drobné ceny.

Soustředění se povedlo, všichni se velmi snažili a soustředění si užili.

Fotografie a video ze soustředění naleznete zde.


Víkend na Brdech

I na rodiče a kamarády z řad dospělých myslíme. Proto jsme připravili víkend na kolech v bývalém vojenském prostoru Brdy. Děkujem Karlovi a Martinovi za zajištění ubytování ve Skořicích a oběma za přípravu zajímavých tras na oba dva dny. Byl to super víkend.

Fotografie z akce.

 

 

Novinky
Kontakty
Zpráva
Pro členy

Týmuj.cz - přehled tréninků a aktivit pro členy

Pro členy jsme připravili přehled tréninků, závodů a oddílových aktivit. Na webu Tymuj.cz se prosím přihlašujte na tréninky a evidujte si svou docházku.


Přehled tréninků v zimním období:

Pondělí od 16:30 do 18:30 hodin - trénink na dráze v Motole pro závodníky

Čtvrtek od 17:30 do 19:30 hodin - tělocvična v Junior Klubu

Struktura pravidelných tréninků v letním období:

Úterý od 16:45 do 19:00 hodin - trénink na horských kolech přípravka do 10 let v Šárce a pro ostatní děti zajímavé vyjížďky v okolí Botiče a Průhonic.

Čtvrtek od 16:45 do 19:00 hodin - trénink na horských kolech na Libuši

Tréninky na silnici a tréninky techniky na horských kolech - dle domluvy s vybranými závodníky.

Aktuální informace pro členy oddílu

Členské příspěvky na rok 2018:

Děti do 10. let včetně 4.000,- Kč za rok

Děti od 11. let a závodníci starší 18. let 8.000,- Kč za rok

Příspěvky budou splatné čtvrtletně (leden, duben, červenec, říjen)

Dospělí členové 500,- Kč za rok, splatné v lednu.

Příspěvky prosím uhradit převodem na účet oddílu: 0220346759/0600 do poznámky doplnit jméno a u rozložených plateb období, např: Jan Novák 1_2018.

Děkujeme

 

Sponzoři

Mládežnický cyklistický oddíl SK VELO PRAHA je financován z veřejných prostředků, členských příspěvků a také díky sponzorům oddílu. Děkujeme za podporu a pomoc!