O nás

Tiráž

Historie našeho mládežnického cyklistického oddílu se začala psát v roce 2003 kdy byl oddíl založen pod názvem MKV sport.

V našem oddílu vyrostla řada cyklistek a cyklistů, kteří i v současnosti úspěšně závodí a dosahují výborných výsledků na vrcholné úrovni. Naším cílem není pouze vrcholová cyklistika, ale především trávení volného času sportem. Náš oddíl pořádá každoročně soustředění, setkání a další společné akce, kde se lépe poznáváme.

V současné době je cyklistický oddíl registrován v ČSC pod jménem SK VELO PRAHA.

V oddíle organizováno 43 členů z toho je 31 dětí do 18. let. Nejstarší junioři, kadeti, kadetky, žáci a žákyně startují na Českém poháru horských kol, na silnici, i v cyklokrosu. Mladší děti startují na dalších závodech, které jsou pečlivě vybírány pro jejich rozvoj např.: Pražsky MTB Pohár, Bikeranch Cup a další.

Děkujeme všem rodičům, kteří nezištně pomáhají s organizací oddílového života, se závody a podporují děti ze všech sil a svých možností.


Popis

Historie našeho mládežnického cyklistického oddílu se začala psát v roce 2003 kdy byl oddíl založen pod názvem MKV sport.

V našem oddílu vyrostla řada cyklistek a cyklistů, kteří i v současnosti úspěšně závodí a dosahují výborných výsledků na vrcholné úrovni. Naším cílem není pouze vrcholová cyklistika, ale především trávení volného času sportem. Náš oddíl pořádá každoročně soustředění, setkání a další společné akce, kde se lépe poznáváme.

V současné době je cyklistický oddíl registrován v ČSC pod jménem SK VELO PRAHA.

V oddíle organizováno 43 členů z toho je 31 dětí do 18. let. Nejstarší junioři, kadeti, kadetky, žáci a žákyně startují na Českém poháru horských kol, na silnici, i v cyklokrosu. Mladší děti startují na dalších závodech, které jsou pečlivě vybírány pro jejich rozvoj např.: Pražsky MTB Pohár, Bikeranch Cup a další.

Děkujeme všem rodičům, kteří nezištně pomáhají s organizací oddílového života, se závody a podporují děti ze všech sil a svých možností.


Akce oddílu

Září - Soustředění na Singltreku podzim 2022

Letos jsme na podzimní část sezóny jsme zvolili pozdější termín konec září. Zázemí a ubytování na jedničku v penzionu Donika. Jako vždy jsme tu kvalitně potrénovali a utužili kolektiv.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2022

15 ročník oblíbeného závodu jsme pořádali v neděli 11. září. Počasí nám tentokrát přálo a všichni si závodní den užili naplno. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Srpen - Rychlebské stezky 2022

Fantastická lokalita kde se snoubí možnost tréninku techniky na perfektních trailech s intenzitou i vytrvalostí. Regenrace při večerním koupání v lomu a skvělé zázemí včetně výborného jídla zde: http://www.ubytovanirychleby.cz


Červenec 2022 - soustředění přípravky na Klínovci

Snažíme se objevovat nové lokality a místa kde se můžeme něčemu přiučit. Areál na Klínovci se nám velmi líbil a určitě nás posunul v našich dovednostech na kolech.


Květen 2022 - soustředění na Singltreku

To je naše destinace, kde dokážeme využít pro naše děti maximum.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2021

Jsme moc rádi, že se nám podařilo závod připravit a uskutečnit. Počasí nám tentokrát přálo a všichni si závodní den užili naplno. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Září - Soustředění na Singltreku podzim 2021

Krásný konec léta na Singltreku. Podzimní část sezóny jsme opět zahájili na Singltreku v NMpS. Zázemí a ubytování na jedničku v penzionu Donika. Jako vždy jsme tu kvalitně potrénovali a utužili kolektiv.


Srpen - Rychlebské stezky 2021

Vyladění formy před MČR XCO v Harrachově, ale i vylepšení techniky na perfektních trailech. Regenrace při večerním koupání v lomu a skvělé zázemí včetně výborného jídla zde: http://www.ubytovanirychleby.cz


Červenec 2021 - soustředění přípravky na Pekláku

Společně s mladšími dětmi jsme využili celý víkend na Pekláku. Super ježdění, zábavné traily a spousta možností jak se něco nového naučit.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2020

Jsme moc rádi, že se nám podařilo závod připravit a uskutečnit. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Soustředění na Singltreku podzim 2020

Jak se již stalo tradicí zahájili jsme podzimní část sezóny na Singltreku v NMpS. Ubytování opět v penzionu Donika. Jako vždy jsme tu kvalitně potrénovali a utužili kolektiv.


Rychlebské stezky 2020

V polovině srpna jsme opět uspořádali soustředění na oblíbených Rychlebských stezkách. Naši nejstarší závodníci si opět procvičili techniku a výkonnost na starých ale i nových trailech. Sem se rádi vracíme.


Šemberské stezky 2020

Nové stezky blízko Prahy, které jsme vyrazili nejen poznat, ale taky si na nich zajezdit. Naše přípravka vyrazila na víkend a nikdo nelitoval.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2019

Termín závodu: 7. září. V letošním roce nám tak úplně nepřílo počasí, ale závod se celkově povedl. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Soustředění na Singltreku podzim 2019

Opět jsme přijeli na Singltreku v NMpS. Ubytování v penzionu Donika nemělo chybu. Začátek září je pro nás ideální na nastartování před podzimními závody.


Rychlebské stezky 2019

Rychleby jsou místo kam se rádi vracíme. Letos se naše skupina opět rozrostla. Naši nejstarší závodníci si tedy zlepšili na místních trailech své dovednosti. Od 14. do 18. srpna jsme si užili každý den a to nejen na Rychlebských stezkách, ale na okolních cestách v horách. Každý den jsme zakončili koupáním a regenraci v lomu.


Soustředění na Singltreku jaro 2019

Opět jsme přijeli na Singltreku v NMpS. Ubytování v penzionu Donika nemělo chybu. Od 16. května do neděle 19. května jsme skvěle potrénovali a utužili kolektiv.


Soustředění Mallorca 2019

Přípravné období jsme s vybranými závodníky zakončili na Malorce. Ve třech tréninkových blocích jsme poctivě trénovali. Věříme, že se tréninkové usílí projeví v nejbližších závodech a v dobrém startu do nové sezóny.

Královská etapa


O Pohár MČ Praha - Libuš 2018

V letošním roce jsme vylepšili vedení tratí. Oproti loňsku jsme zařadili záváděcí kolo a tím jsme eliminovali problémy po stratu. Závod se celkově povedl. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Soustředění na Singltreku podzim 2018

Jak se již stalo tradicí zahájili jsme podzimní část sezóny na Singltreku v NMpS. Ubytování opět v penzionu Donika. Od čtvrka 30. srpna do neděle 2. září jsme i přes nepřízeň počasí kvalitně potrénovali na všech stezkách Singltreku.


Rychlebské stezky 2018

Rychleby jsou místo kam se rádi vracíme. Letos se naše skupina opět rozrostla. Naši nejstarší závodníci si tedy zlepšili na místních trailech své dovednosti. Od 15. do 19. srpna jsme si užili každý den a to nejen na Rychlebských stezkách, ale na okolních cestách v horách. Každý den jsme zakončili koupáním a regenraci v lomu.


Soustředění na Singltreku jaro 2018

Opět jsme přijeli na Singltreku v NMpS. Ubytování v penzionu Donika nemělo chybu. Od 30. května do neděle 3. června jsme skvěle potrénovali a utužili kolektiv.


Tanvaldský Špičák

Když jsme se dozvědeli o nově otevřeném bike parku na Tanvaldském Špičáku začali jsme plánovat jeho návštěvu. V sobotu 30. září jsme vyrazili a projeli jsme několikrát celý bike park. Velmi zábavné a pěkné svezení. Gratulujeme a určitě se sem vrátíme.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2017

V letošním roce jsme připravili výrazné změny ve vedení tratí. Závod se celkově přes několik nedostatků povedl. Děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru


Soustředění na Singltreku podzim 2017

Jak se již stalo tradicí zahájili jsme podzimní část sezóny na Singltreku v NMpS. Ubytování opět v penzionu Donika. Od čtvrka 31. srpna do neděle 3. září jsme i přes nepřízeň počasí kvalitně potrénovali na známych stezkách Singltreku.


Rychlebské stezky 2017

Naši nejstarší závodníci si opět měli možnost vyzkoušet Super Flow a technické traily na Rychlebských stezkách. Od 9. srpna do 13. srpna jsme kvalitně potrénovali a opět využili skvělé terény a tratě na super bajkování.


Soustředění na Singltreku jaro 2017

Od čtvrtka 15. června do neděle 18 června jsme opět trénovali na oblíbeném Sinlgtreku v Novém Městě pod Smrkem.

Jak se už stalo dobrým zvykem využili jsme opět výborné ubytování v penzionu Donika. Vše proběhlo podle plánu a jarní příprava byla výborně završena.


O Pohár MČ Praha - Libuš 2016

Děkujeme všem závodníkům za účast. Blahopřejeme vítězům a všem za bojovnost a úsilí, které jste v závodě předvedli. Byl to pěkný den a těšíme se opět za rok.

Výsledky závodu najdete na stránkách Pražského MTB Poháru.

Zde budeme postupně zveřejňovat fotografie a další materiál ze závodu. Řadu fotografií naleznete také na Facebooku.

Fotografie ze závodu od Tomáše Slavíka.

Krátké video z akce.

Děkujeme

SK Velo Praha


Soustředění na Singltreku jaro 2016

Od čtvrtka 19. května do neděle 22. května proběhlo soustředění oddílu v Novém Městě pod Smrkem na Singltreku.

Soustředění se zúčastnilo 15 dětí, které byli rozděleny do skupin podle výkonnosti. Každý den jsme začali rozcvičkou a v dopoledním bloku se všechny skupiny zdokonalovali na tratích Singltreku v dovednostech na kolech. Především pak plynulou jízdu a ovládání kola z důrazem na rychlost. V odpoledním bloku jsme většinou zařadili lehčí traily a také pumptrack. Děti také soutěžili v různých disciplínách, za své výkony si vždy připsali body a v sobotu večer jsme vyhlásili vítěze a každý si odnesl drobné ceny.

Soustředění se povedlo, všichni se velmi snažili a soustředění si užili.

Fotografie a video ze soustředění naleznete zde.


Víkend na Brdech

I na rodiče a kamarády z řad dospělých myslíme. Proto jsme připravili víkend na kolech v bývalém vojenském prostoru Brdy. Děkujem Karlovi a Martinovi za zajištění ubytování ve Skořicích a oběma za přípravu zajímavých tras na oba dva dny. Byl to super víkend.

Fotografie z akce.

 

 

Kolo škola
Kolo škola

Otevíráme tréninkovou skupinu pro malé bajkerky a bajkery. Všechny nadšené děti od 7 let. Přijďte se podívat na trénink v září. Rozjedeme Kolo školu!

Tréninky budou probíhat každý čtvrtek od 16:45 hodin. Místo srazu je na parkovišti u ZŠ Meteorologická v ulici Brunelova na Libuši (https://mapy.cz/s/2FEFA). Trénink bude trvat okolo jedné hodiny. Funkční horské kolo, oblečení na kolo podle počasí, pití a fit tyčinka ke svačině.

Budeme se na vás těšit!

Novinky
Kontakty
Zpráva
Pro členy

Týmuj.cz - přehled tréninků a aktivit pro členy

Pro členy jsme připravili přehled tréninků, závodů a oddílových aktivit. Na aplikaci Tymuj se prosím přihlašujte na tréninky a evidujte si svou docházku.


Vzhledem k současné situaci a platným omezením je stuktura tréninků dynamická a mění se podle daných možností.

Aktuální informace pro členy oddílu

Na rok 2023 jsme stanovili členské příspěvky podle toho jakým způsobem chcete využívat náš cyklistický oddíl. Podle zvolené varianty prosím uhraďte buď celou částku, nebo první splátku do konce ledna 2023.

1. Závodníci bez omezení věku 8.000, - Kč za rok. Závodníci, kteří chtějí naplno využít náš oddíl k tréninku a závodění. Závodníci budou mít vystavenou licenci ČSC. Mohou docházet na více než jeden trénink týdně. Po dohodě mohou dostávat podrobný tréninkový plán. Chtějí se účastnit soustředění oddílu a závodit na vybraných závodech z týmového kalendáře.

Příspěvek oddílu na soustředění a výjezdy na závody bude stanoven dle finančních možností oddílu.

2. Děti a mládež do 18. let včetně (v roce 2023), kteří chtějí využít oddíl ke zdokonalení jízdy horském kole 4.000 Kč za rok. Děti mohou docházet na čtvrteční trénink 1x týdně. Děti mohou jet na vybraná soustředění dle domluvy. Příspěvek oddílu na soustředění bude stanoven dle finančních možností oddílu, avšak nižší, něž pro závodníky.

3. Dospělí členové, kteří se chtějí dle možností zúčastňovat tréninků a také reprezentovat oddíl na závodech. 2.000, - Kč za rok. Oddíl přispěje na startovné ve vybraných závodech podle platného předpisu maximálně 1.500 Kč. Závodník bude co nejlépe reprezentovat oddíl svými výsledky na závodech kde bude mít aktuální oddílový dres. Závodník se zúčastní minimálně jednoho soustředění, kde bude pomáhat s organizací tréninků mladších závodníků.

Tyto příspěvky budou splatné čtvrtletně (leden, duben, červenec, říjen), vždy do konce prvního měsíce čtvrtletí.

4. Dospělí členové, kteří chtějí podpořit oddíl 500,- Kč za rok, splatné do konce ledna 2023.

Příspěvky prosím uhradit převodem na účet oddílu: 0220346759/0600 do poznámky doplnit jméno a u rozložených plateb období, např: Jan Novák 1_2022.

Sponzoři

Mládežnický cyklistický oddíl SK VELO PRAHA je financován z veřejných prostředků, členských příspěvků a také díky sponzorům oddílu. Děkujeme za podporu a pomoc!

GG Solutions